MINISTERUL EDUCAŢIEI ȘI CERCETĂRII ȘTIINȚIFICEsc

ŞCOALA GIMNAZIALĂ ,,N.I.JILINSCHI” VERNEŞTI

Telefon: 0238700380; e-mail: sam2vernesti@ yahoo.com

                                                                             

 

COMISIILE DE LUCRU/COMISIILE METODICE

An şcolar 2015-2016


 

  • ØCOMISIA PENTRU CURRICULUM
    • Petcu Graţiela – preşedinte
    • Fruja Ecaterina – coordonator programe şi proiecte educative; responsabilul comisiei diriginţilor
    • Urjan Maria – responsabil comisia metodică a educatoarelor
    • Mănescu Cristinela - responsabil comisia metodică a învăţătorilor
    • Rajka Carmen -  responsabil comisia metodică ,,Limbă şi comunicare’’
    • Dabija Iuliana - responsabil comisia metodică ,,Matematică. Ştiinţe. Tehnologii’’
    • Constantin Marius - responsabil comisia metodică ,,Om şi societate. Arte’’
    • Ralea Mihaela – responsabil CEAC


 

 

 

  • ØCOMISIILE METODICE
    • §Comisia educatoarelor 

Urjan Maria – responsabilul comisiei; responsabil pt. activităţile de mentorat la nivelul comisiei 

Membri: 

Arsene Veronica 

Manea Cristina 

Badiu Mihaela 

Dăniţă Rodica 

 

 

  • §Comisia învăţătoarelor 

Mănescu Cristinela – responsabilul comisiei; responsabil pt. act. de mentorat la nivelul comisiei 

Membri: 

Ralea Mihaela 

Dascălu Monica 

Toader Loredana 

Pinghel Daniela 

Dedu Iuliana 

Ivaşcu Ana 

Pavel Cătălin 

 

  • §Comisia ,,Limbă şi comunicare” 

Rajka Carmen – responsabilul comisiei; responsabil pt. act. de mentorat la nivelul comisiei 

Membri: 

Gheorghe Lorena 

Constantin Silvia 

Stângă Angelica


 

  • §Comisia ,,Matematică şi ştiinţe. Tehnologii”

Dabija Iuliana – responsabilul comisiei; responsabil pt. act. de mentorat la nivelul comisiei

Membri:

Roman Victor

Fruja Ecaterina

Păun Mariana

Mitrea Liliana

Falnicu Daniela

 

  • §Comisia ,,Om şi societate. Educaţie fizică şi sport. Arte”

Constantin Marius – responsabilul comisiei; responsabil pt. act. de mentorat la nivelul comisiei

Membri:

Petcu Graţiela

Arsene Ion

Crăciun Aurel

Stancu Angela

Cocoş Aurelia

 

  • §Comisia diriginţilor

Fruja Ecaterina – responsabilul comisiei; coordonator de programe şi proiecte educative; diriginte clasa a VII-a

Membri:

Constantin Marius– diriginte clasa a V-a A

Roman Victor – diriginte clasa a V-a B

Gheorghe Lorena – diriginte clasa a VI-a A

Crăciun Aurel  – diriginte clasa a VI-a B

Fruja Ecaterina – diriginte clasa a VII-a

Păun Mariana – diriginte clasa a VIII-a A

Constantin Silvia – diriginte clasa a VIII-a B

 

 

 

 

  • ØCOMISIA PENTRU EVALUAREA ŞI ASIGURAREA CALITĂŢII
  • Ralea Mihaela – coordonator CEAC; responsabil cu accesarea aplicației http://aracip.calitate.eu și cu inițializarea RAEI aferent anului școlar 2014-2015; cadru didactic format în cadrul proiectului ,,Sprijin pentru unitățile școlare în implementarea manualului de evaluare internă a calității în educație”
  • Petcu Grațiela – director Școala Gimnazială Vernești; responsabil cu accesarea aplicației http://aracip.calitate.eu și cu inițializarea RAEI aferent anului școlar 2014-2015; cadru didactic format în cadrul proiectului ,,Sprijin pentru unitățile școlare în implementarea manualului de evaluare internă a calității în educație”
  • Fruja Ecaterina – profesor; membru
  • Rajka Carmen – profesor; membru
  • Urjan Maria – educatoare; membru
  • Crăciun Aurel – membru; reprezentantul organizației sindicale
  • Dascălu Monica - membru; reprezentantul Comitetului de părinţi
  • Roman Costel – reprezentantul administraţiei locale
  • .............. – elevă clasa a VIII-a; reprezentantul elevilor.

 

 

  • ØCOMISIA PENTRU PREVENIREA ȘI REDUCEREA VIOLENȚEI ÎN MEDIUL ȘCOLAR
    • Petcu Graţiela – responsabil
    • Fruja Ecaterina – coordonator programe şi proiecte educative
    • Badiu Mihaela – responsabilă la nivelul structurii GPN+Școala Primară Săsenii Noi
    • Dăniță Rodica - responsabilă la nivelul structurii GPN Nișcov
    • Pinghel Daniela – responsabilul activității la nivelul ciclului primar
    • Roman Victor - responsabilul activității la nivelul ciclului gimnazial
    • Dabija Iuliana
    • Constantin Marius
    • Oană Georgeta – reprezentantul Comitetului de părinți din școală
    • Reprezentantul Postului de Poliție Vernești

 

  • ØCOMISIA PENTRU MONITORIZAREA FRECVENŢEI ELEVILOR, COMBATEREA ABSENTEISMULUI ȘI A ABONDONULUI  ȘCOLAR
    • Dascălu Monica – responsabil
    • Fruja Ecaterina – coordonator programe şi proiecte educative
    • Badiu Mihaela – responsabilă la nivelul structurii GPN+Școala Primară Săsenii Noi
    • Dăniță Rodica - responsabilă la nivelul structurii GPN Nișcov
    • Pinghel Daniela – responsabilul activității la nivelul ciclului primar
    • Roman Victor - responsabilul activității la nivelul ciclului gimnazial
    • Dabija Iuliana
    • Constantin Marius
    • Oană Georgeta – reprezentantul Comitetului de părinți din școală
    • Reprezentantul Postului de Poliție Vernești

 

  • ØCOMISIA TEHNICĂ DE PREVENIRE ŞI ACȚIUNE ÎN CAZUL SITUAȚIILOR DE URGENȚĂ
  • Preşedinte: Petcu Graţiela
  • Secretar: Dascălu Monica
  • Membri: Stancu Angela; Crăciun Aurel; Roman Victor; Toader Loredana; Badiu Mihaela; Pavel

               Cătălin; Manea Cristina; Dăniţă Rodica; Chiriță Madi; Chiriță Felicia; Mihalcea Elena;    

               Copoiu Stelică; Mihai Gheorghiță; Petre Constantin

                          

  • §Subcomisia pentru organizarea exercițiilor de evacuare în situații de urgență: Stancu Angela; Crăciun Aurel; Toader Loredana; Manea Cristina; Badiu Mihaela; Dăniţă Rodica.

 

  • ØCOMITETUL DE SĂNĂTATE ŞI SECURITATE ÎN MUNCĂ
  • Crăciun Aurel - preşedinte
  • Mihalcea Elena – secretar
  • Membri: dr. primar Medicina muncii Olga Negoiță; Fruja Ecaterina;Mitrea Liliana; Ivașcu Ana

               (responsabilă ciclul primar); Arsene Veronica (nivel preşcolar); Stîngă Angelica (nivel

               gimnazial).

În anul şcolar 2015-2016 persoanele delegate pentru acordarea primului ajutor sunt:

  • SCHIMBUL I:    Chiriţă Madi

                                    Ivaşcu Ana/Mitrea Liliana

                                    Cadrele didactice de serviciu pe şcoală conform graficului

  • SCHIMBUL al II-lea: Mihalcea Elena

                                             Fruja Ecaterina/Mitrea Liliana

                                             Cadrele didactice de serviciu pe şcoală conform graficului  

 

  • ØCOMISIA PENTRU PERFECŢIONARE ȘI FORMARE CONTINUĂ A PERSONALULUI
    • Păun Mariana – coordonatorul comisiei
    • Urjan Maria – membru
    • Mănescu Cristinela – membru
    • Constantin Marius – membru
    • Rajka Carmen - membru

 

  • ØCOMISIA PENTRU ÎNTOCMIREA ORARULUI ȘI ASIGURAREA SERVICIULUI PE ȘCOALĂ
    • Dabija Iuliana – coordonatorul comisiei
    • Urjan Maria – membru; responsabil nivel preșcolar
    • Ralea Mihaela – membru; responsabil nivel primar
    • Fruja Ecaterina - membru; responsabil nivel gimnazial
    • Dăniță Rodica – responsabilă GPN Nișcov
    • Badiu Mihaela - responsabilă GPN+Școala Primară Săsenii Noi

 

  • ØCOMISIA PENTRU PROGRAME ȘI PROIECTE EDUCATIVE
    • Fruja Ecaterina – coordonatorul comisiei
    • Urjan Maria – membru
    • Ralea Mihaela – membru
    • Crăciun Aurel - membru
    • Constantin Marius – membru
    • Constantin Silvia - membru
    • Falnicu Daniela - membru

 

  • ØCOMISIA CONSILIERE, ORIENTARE ȘI ACTIVITĂȚI EXTRAȘCOLARE
    • Fruja Ecaterina – coordonatorul comisiei
    • Membri: Urjan Maria; Dăniță Rodica; Manea Cristina; Badiu Mihaela; Arsene Veronica; Dedu Iuliana; Ralea Mihaela; Dascălu Monica; Ivașcu Ana; Pinghel Daniela; Toader Loredana; Mănescu Cristinela; Pavel Cătălin; Constantin Marius; Roman Victor; Gheorghe Lorena; Crăciun Aurel; Păun Mariana; Constantin Silvia

 

  • ØCOMISIA PENTRU ORGANIZAREA OLIMPIADELOR, CONCURSURILOR ŞCOLARE ŞI A COMPETIŢIILOR SPORTIVE
    • Petcu Graţiela – coordonatorul comisiei
    • Manea Cristina – responsabil ciclul preşcolar
    • Dedu Iuliana – responsabil ciclul primar
    • Constantin Sivia – responsabil ciclul gimnazial
    • Fruja Ecaterina
    • Crăciun Aurel – responsabilul organizării/participării la competiţiile sportive
    • Stancu Angela – responsabilul organizării/participării la competiţiile sportive

 

  • ØCOMISIA PENTRU PREVENIREA ȘI COMBATEREA DISCRIMINĂRII ȘI PROMOVAREA INTERCULTURALITĂȚII
    • Gheorghe Lorena – coordonatorul comisiei
    • Membri: Cocoș Angela; Constantin Marius; Rajka Carmen; Stîngă Angelica; Falnicu Daniela

  

  • ØCOMISIA PENTRU INVENTARIEREA ANUALĂ A PATRIMONIULUI
  • Preşedinte: Mihalcea Elena
  • Membri:  Fruja Ecaterina; Crăciun Aurel; Roman Victor; Copoiu Stelică; Fronescu Stelică

 

  • ØCOMISIA PENTRU RECEPŢIE BUNURI
  • Fruja Ecaterina – responsabil comisie
  • Chiriţă Madi
  • Mihalcea Elena

 

  • ØCOMISIA PENTRU CASARE ȘI VALORIFICARE A BUNURILOR REZULTATE
  • Chiriţă Madi – preşedinte
  • Roman Victor – membru
  • Mihalcea Elena - membru

 

  • ØCOMISIA PENTRU GESTIONAREA BUNURILOR
    • Chiriţă Madi – gestionar
    • Urjan Maria – membru; responsabilă GPN Vernești
    • Dăniţă Rodica – membru; responsabilă GPN Nișcov
    • Badiu Mihaela – membru; responsabilă GPN+Școala Primară Săsenii Noi

 

  • ØCOMISIA PENTRU ORGANIZAREA EXAMENELOR ȘI A EVALUĂRILOR NAȚIONALE
    • Petcu Graţiela – director
    • Chiriţă Felicia – secretar
    • Păun Mariana - diriginte clasa a VIII-a B
    • Constantin Silvia – dirigintă clasa a VIII-a B
    • Toader Loredana – înv. clasa a II-a
    • Ivașcu Ana - înv. clasa a II-a
    • Mănescu Cristinela - înv. clasa a II-a
    • Pavel Cătălin – înv. Școala Săsenii Noi
    • Gheorghe Lorena – diriginte clasa a VI-a A
    • Crăciun Aurel - diriginte clasa a VI-a B
    • Mihalcea Elena – informatician

  

  • ØCOMISIA PENTRU ACORDAREA BURSELOR ŞI A ALTOR FORME DE SPRIJIN MATERIAL PENTRU ELEVI (AJUTOARE OCAZIONALE)
    • Dedu Iulia – Responsabilul comisiei
    • Pinghel Daniela – membru
    • Stîngă Angelica – membru
    • Chiriţă Felicia – membru
    • Mihalcea Elena - membru

  

  • ØCOMISIA PENTRU VERIFICAREA DOCUMENTELOR ŞCOLARE (cataloage, condică de prezenţă etc.) ȘI A ACTELOR DE STUDII
    • Petcu Graţiela - director
    • Stîngă Angelica – responsabil completarea condicii de prezență la gimnaziu
    • Pinghel Daniela - responsabil completarea condicii de prezență la nivelul ciclului primar
    • Mihalcea Elena – responsabil cu condica de prezenţă zilnică
    • Chiriţă Felicia – responsabil cu arhiva şcolii

  

  • ØCOMISIA PENTRU ELEVII CU CERINŢE EDUCAŢIONALE SPECIALE

  • Constantin Silvia – responsabil comisie
  • Dedu Iuliana - membru
  • Dăniţă Rodica – membru
  • Pavel Cătălin – membru
  • Manea Cristina - membru

 

  • ØCOMISIA PENTRU RECENSĂMÂNTUL POPULAȚIEI ȘCOLARE
  • Chiriţă Felicia – secretar
  • Arsene Veronica – educatoare GPN Verneşti
  • Manea Cristina – educatoare GPN Verneşti
  • Urjan Maria – educatoare GPN Verneşti
  • Dăniţă Rodica – educatoare GPN Nişcov
  • Badiu Mihaela – educatoare GPN Săsenii Noi

 

  • ØCONSILIUL CENTRULUI DE DOCUMENTARE ŞI INFORMARE
    • Petcu Graţiela – director
    • Constantin Silvia – profesor documentarist
    • Fruja Ecaterina – coordonator programe şi proiecte educative
    • Chiriţă Mădălina – bibliotecară
    • Nuţă Răzvan – reprezentanta comunităţii locale
    • Cosma Mihaela - reprezentanta comunităţii locale
    • Prof. pr. Nedelcu Ionuţ – Preot Parohia II Verneşti
    • Năstase Daniel – Primarul comunei Verneşti

 

 ØCOMISIA PENTRU EDUCAŢIE SANITARĂ

    • Mitrea Liliana – responsabilul comisiei
    • Fruja Ecaterina – coordonator programe şi proiecte educative
    • Dabija Iuliana - responsabil la nivelul ciclului gimnazial
    • Dedu Iuliana - responsabil la nivelul ciclului primar
    • Manea Cristina - responsabil la nivelul ciclului preşcolar
    • Dr. Câmpeanu Gina
    • Dr. Pleşa Cristinela

 

  • ØCOMISIA PENTRU      EDUCAŢIE RUTIERĂ
    • Dascălu Monica – responsabilul comisiei
    • Crăciun Aurel – responsabil ciclul gimnazial
    • Dascălu Monica - responsabil ciclul primar
    • Badiu Mihaela
    • Stancu Angela
    • Fronescu Stelică – şofer
    • Reprezentantul Postului de Poliţie Verneşti

 

  • ØCOMISIA DE SPRIJIN A BIBLIOTECII
  • Chiriță Madi - bibliotecară
  • Gheorghe Lorena – profesor lb. română
  • Constantin Silvia – profesor lb. română
  • Stîngă Angelica – profesor lb. engleză
  • Rajka Carmen – profesor lb. franceză
  • Arsene Veronica – educatoare
  • Ivaşcu Ana – profesor pt. învăţământul primar

 

  • ØCOMISIA PENTRU EDUCAŢIE CIVICĂ EUROPEANĂ ŞI EDUCAŢIE PENTRU CETĂŢENIE DEMOCRATICĂ
    • Petcu Graţiela – director; coordonator Programul ,,Agenda Europa’’
    • Arsene Ion – profesor de istorie şi CCV
    • Arsene Veronica – educatoare
    • Stângă Angelica – profesor de limba şi literatura engleză
    • Falnicu Daniela – responsabil proiecte educative europene
    • Chiriţă Madi – bibliotecară
    • Mihalcea Elena – laborant informatică

 

  • ØCOMISIA PENTRU VOLUNTARIAT
    • Petcu Graţiela – director
    • Fruja Ecaterina – coordonator programe şi proiecte educative
    • Pr. Constantin Marius
    • Gheorghe Lorena
    • Urjan Maria
    • Ralea Mihaela
    • Dascălu Monica
    • Mihalcea Elena

  

  • ØCOMISIA PENTRU PROGRAMUL ,,LAPTELE ŞI CORNUL’’
    • Prof. Graţiela Petcu – director
    • Chiriţă Madi – coordonatorul comisiei
    • Toader Loredana – responsabil ciclul primar
    • Păun Mariana – responsabil ciclul gimnazial
    • Badiu Mihaela – responsabil G.P.N. Săsenii Noi + Școala Primară Săsenii Noi
    • Urjan Maria – responsabil G.P.N. Verneşti
    • Dăniţă Rodica – responsabil G.P.N. Nişcov

  

  • ØCOMISIA PENTRU CONTROL MANAGERIAL INTERN
    • Roman Victor – președinte
    • Ralea Mihaela - vicepreședinte
    • Urjan Maria - secretar
    • Chiriță Felicia – secretară; contabil șef; membru
    • Mihalcea Elena – laborant; administrator; membru
    • Chiriță Madi – bibliotecară; gestionar; membru

 

  • ØCOMISIA PENTRU GESTIONARE SIIIR
    • Petcu Graţiela – responsabilul comisiei; director
    • Mihalcea Elena
    • Chiriţă Felicia

  

  • ØCOMISIA PENTRU ESTETIZARE
    • Petcu Graţiela – director
    • Mihalcea Elena
    • Chiriţă Madi
    • Copoiu Stelică
    • Fronescu Stelian
    • Barac Gloria
    • Tudor Georgeta
    • Pogan Liliana
    • Chiosa Rozica
    • Petre Constantin
    • Constantin Gheorghiţă

  

  • ØCOMISIA PENTRU COMUNICARE ȘI PROMOVARE A IMAGINII ŞCOLII
    • Petcu Graţiela – director
    • Fruja Ecaterina - coordonator programe şi proiecte educative
    • Dascălu Monica
    • Dedu Iuliana
    • Ivaşcu Ana
    • Ralea Mihaela
    • Oană Georgeta

 

  • ØCOMISIA PARITARĂ
    • Petcu Graţiela – director
    • Fruja Ecaterina - coordonator programe şi proiecte educative
    • Crăciun Aurel – lider de sindicat Școala Gimnazială Verneşti
    • Roman Victor
    • Mănescu Cristinela
    • Cosma Elena – reprezentantul Comitetului de părinţi din şcoală
    • Ralea Mihaela – reprezentantul Comitetului de părinţi din şcoală

 

  • ØCOMISIA PENTRU REDACTAREA REVISTELOR ŞCOLARE ,,MILLENIUM’’ ŞI ,,GLASUL PĂDURII’’
    • Petcu Graţiela
    • Fruja Ecaterina
    • Gheorghe Lorena
    • Constantin Silvia
    • Urjan Maria
    • Manea Cristina
    • Mănescu Cristinela
    • Mihalcea Elena

 


Top